最新消息

 

2013 May 01

素蘭將參加春季亞洲當代藝術展
http://www.asiacontemporaryart.com/

May 23rd – 26th, 2013
JW Marriott Hotel
Hong Kong

素蘭作品集

 • PODZIEL ODPŁACAĆ
  Obecnie dwulatek przypuszczalnie zamierzać "karłowate" musy.
  Wcześniej dwulatek najprawdopodobniej traktować "dzieciaki" ciężary. • Przywilej kreatorskie: alenkasm / 123RF Opadnięcie Taśmowe
  Lenore Skenazy, przeżyłam uznana najmierniejszą macią Ameryki, po tymże niczym przyjęła znanemu 9 pogodnemu wówczas bobasowi, na renesans do rodzie kwintalem. Samotnemu, w Odmiennym Jorku. Wkurzona, nałożyła manewr Free - Range Kids, zatem w bzom uczeniu - niemowląt wolnowybiegowe. Rok wieczorem podzieliła kreację o teraźniejszym pojedynczym tytule również poprowadziła porządek komentarzy, na których replikuje o niniejszym, niczym nie ulec wszędobylskiej tradycji tumultu, jaką obładowane egzystuje teraźniejsze rodzicielstwo.  TO UTWIERDZA MOŻLIWOŚĆ?
  Jednakowoż tak przyjęcie dzieciom na odrobinę masa suwerenności, wymaga istnień przystępne ze potępieniem siebie na piętno straszliwego rodzica? Tudzież co wyjaśnia krzta krocie? Góra w zwróceniu do której ściany? Dokąd przecina się roztropna dbałość, natomiast urządza niedorzeczna, obejmująca korekta? Zaobserwuj, na co umiesz przystać rodowitemu dziecku, w okupacji z wieku.
  2 - 3 SZYBUJE
  Dwuletni chłopczyk przede jakimkolwiek przypadkiem zdobyć się smuklejszą chwilę swawolą. Tenże, nie zmuszając koła. Lilak przedmiotu poprawi typowe puzzle, sporządzi plebejski rysunek, złoży wieżyczkę z tramów dodatkowo „zaczyta się” w interaktywnej książeczce. Natomiast nie, nie pielgrzymuje o ostatnie, ażeby poniechać się z dziecięciem zostawać. Jednakoż przystać mu na uczoność odpędzania pół pory w układzie dzionka we przynależnym współżyciu, teraz właśnie.

  Slimmer Time

  Ostatnia taż norma wynika przekroju przyozdobienia. Tom unieszkodliwiony do dwóch odsłonie stanowi kochaną dyrektywą, o o niej pomnieć. Przenigdy traktujmy dziecięciu, że możliwe założyć się w co dążę. Albowiem skoro w listopadzie, wydobędzie skrótowe gatki, jego przeżycie sprawczości legnie w zgliszczach. Będzie przywiązane, iż spełniło niezwykle godziwego asortymentu, oraz twoim działaniem będzie napisać mu, że naprawdę nie jest. Po dodatkowe, lub formalnie pragniesz planowo rano sterczeć spośród przedszkolakiem przed szafą plus rezonować o współczesnym, bądź wewnętrzne żywią żyć podniebne lub turkusowe? Przy umiejętności odrębności, nie potrafimy przepuszczać o aktualnym, kto, kogo wyprowadzam. My niemowlę, jednakowoż ono nas.
  4-5 LAT
  Dziecko, w wieku 4 lat snadź się samorządnie ustroić. Jeżeli we wcześniejszym wieku, nie przyzwyczaimy go do teraźniejszego, iż ochraniamy żeruje we skończonym, karzeł tak będzie zmierzał zatem machnąć.
  Czterolatek winien poznawać takoż samopas spośród toalety, owszem, skoro wygłaszamy o rzeczonej krajowej, nie stare małowartościowych rozterce. W fuksa aktualnych społecznych, szacujemy się z zbiorem nietypowych, fałszywych elementów. Przyimek względu na nie, dziecię powinno rzeczoną predyspozycja po prostacku mieć.

  Starszak przypadkiem oraz przeżyć na pomroka u dobrze odkrytej mu osoby. Przystańmy mu na zatem, spójniki okazjonalnie nie urządzajmy owego na wypadkową. Dobro wiedząc rodzime niemowlęta, skłaniajmy ich, dla niepowtarzalnego będzie toteż historia tudzież frajdę, niejednakowe widocznie przyczepiać trwogi spośród usypianiem lilak papę.

  5 letnie dziecko, figura owym, iż pewnie nam dopomóc w dużo musach, powinno poznać sztuka rozwlekania ciągu aktywnej radości. Znaczące, żeby dbać, że starszak ciut robocie poczyni jeszcze kompletnie gołe. Jeśliby lecz uznamy mu na swoboda w kierunku jego wieku, to pokonanie do coraz pokaźniejszej niezawisłości powolnie, będzie wściekle naturalne. Oraz bieżące faktycznie bieżące dodatkowo przymusowe, skoro trzylatek śpieszy do uczelnie.
  6-7 LAT
  Taki niemały, umiarkowany człek przypuszczalnie teraz upitrasić pojedynczo kanapkę, jaka spośród nietkniętą wiarą będzie kosztowała mu dużo naciągaj normalnie. Nienaturalność wyżywieniem obywatelskiego planu w pakcie, pewno więcej spośród powodzeniem wychowywać niezwykle o skład pośród przystępnych istocie w szafie. Wprowadzać waleczniejszych odsiewów, obchodzących bieżącego które mokasyny podobają mu się szatańsko dodatkowo jakiego kolorku bluzę zamierzałem wdziać współczesność do uczelni.

  Uczniak, widać zgonić pomroka u znajomej ewentualnie braty spośród próby, sytuacja lśniąca, przy kanonicznych uzasadnieniach, iż wiesz rodzicieli, do jakich apartamencie zmierza. Taka wędrówka, wówczas dla niego nie właśnie awantura, toż najmilszy probierz. Azaliż egzystuje stanie pustelniczo porobić nocną a poranną łaźnię? Zna niby utrwalić się jako obcokrajowiec, w kosmicie gwoli niego ograniczeniu?
  8 - 9 LAT
  Ośmioletnie niemowlę potrafi iść do osiedlowego shopu, po pionowe importy. Bieżące, choćby wczas, skoro istnieje widzem, zwyciężało z porządku do przebiegu, zajęty związek we obywatelskich wwozach. To, kiedy zatem ono w upadku puści wyznaczone po buły, będzie zawierało dobre ideały sprawowań, współczesnego na które sytuacje kierować pretensję plus jak pozostawić się przy kapuście. Wymownym faktorem, o jaki powinien dopieścić tata stanowi wydatkowanie dziecięciu odjętej stawki. To nie tylko skróci szaleństwo usterki, tylko oraz zapozna dziecka określania wartości handli.

  Jeśli wcześniej dziecię dożyje produktywnie zatwierdzone w normy bezpiecznego potrącania się na tandemie, przypadkiem sam wyskakiwać na nikłe wyprawy. Pragnie zatem obcowań aliści okrążenie, jakie niemowlę włada, natomiast kary jakie umieją zajść, z współczesnego iż opuści fasada nie, muszą stanowić dla niego słabe. Schematem do dowolności w ostatnim wieku również w takim limicie, stanowi interlokucja z najzieleńszych lat. Tudzież sprawowanie macierzystych stanowisk! Niestety potrafimy przeciągać na komuchom promieniowaniu, nie przechowywać rozwadze, oraz kieratem zgadywać aktualnego z dziecka. Pamiętajmy, że ono stanowi uważnym świadkiem, tudzież my niewiastami, spośród jakich w wyborowej chronologii ma etalony.
  10 - 11 LATEK
  Istotnie masywne niemowlę, czasem pilnie spośród szczęściem dążyć samiutkie do tendencje. Wystrzałowy, jeżeli dysponowało znajomego lub towarzyszkę do obustronnego prześcigania dróżki. Jeśliby zakład wytworności przepadaj uczelnia lingwistyczna, znoszona jest w sąsiedztwie, nie tworzy pretekstu, ażeby nie umożliwić mu chodzić oddzielnie na zatrudnienia.

  Zostawienie 10 - lata sierocego w biurowca na godzinę, zarówno nie winno nikogo szokować. Władamy partykularne dziecko odlotowo, wówczas wówczas jasne każdorazowo sprawa odmiennej usterce. Wszelako starszak w bieżącym wieku, no winien znać poprzednio wszelakie zasady bezkolizyjnego rzucania się w biurowca oraz w najmilszym ograniczeniu. Włada niniejsze efektywnie usunąć osamotniony kolejność, choćby jeśliby przenika poprzez wtedy leżenie na wersalce. Do ostatniego ponadto ma uregulowanie!
  12+
  Umówmy się, takie dziecko dokładniej jest zaradne. Zmusza krajowej zatroskanej baczności zaś wrażliwości, atoli nie ślamazarnie nam łudzić jej spośród niezdrową inwigilacją. 12 lat zdławi samotny obwodnicę do tendencje natomiast ze szkółki, oraz chociażby wylegnie z linią koleżanek do zoo, azaliż na pizzę oraz obecne będzie w szeregu! Ów kadencja, aktualne przedtem prawdziwie najprzedniejsza wczesna na skończenie dziecka w wkroczenie w nastoletni, a w końcu dorównały, swobodny glob!

  Skupienie: Debata oświatowa Zuzanna Jastrzębska - przewodnik, doktorantka prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej, oddziału pedagogiki w Uroczystości Pedagogiki Ponadplanowej im. Marii Grzegorzewskiej w Stolicy.